PRZECHOWALNIA 0 produktów
KOSZYK 0 produktów   0
fb google+ twitter pinterest Instagram ISSUU

Informacje o książce / Oświecenie. Słownik literatury polskiej

szukaj

Książka tygodnia

Podstawowe pojęcia historii sztuki. Problemy rozwoju stylu w sztuce nowożytnej (wyd. 2)
Zdjęcie: Książka

Teresa Kostkiewiczowa

Oświecenie. Słownik literatury polskiej

książka tymczasowo niedostępna

Seria: Biblioteka "Między tekstami"
ISBN: 978-83-7453-765-0
Rok wydania: 2007
Informacja: 256 stron
format netto 145 x 205 mm
oprawa miękka


Słownik nie jest szkolnym podręcznikiem ani – tym bardziej – brykiem służącym do automatycznego wkuwania wymaganych w szkole wiadomości. Nie jest też jeszcze jedną podręczną encyklopedią wiedzy o piśmiennictwie epoki, choć taką funkcję może również spełniać. Zadaniem tej książki jest zwrócenie Czytelnikowi uwagi na zespół zjawisk literackich, postaci i wydarzeń, które mogą się okazać intrygujące i ważne z perspektywy człowieka początku trzeciego tysiąclecia, a co więcej – przydatne dla zrozumienia świata i wytworów kultury, wśród których dzisiaj żyjemy. Okres oświecenia zainicjował bowiem procesy kulturowe i wytworzył instytucje, które zadecydowały o charakterze ery nowoczesnej. Przyniósł zarazem wiele dokonań, które trwale wpisały się w tradycję naszej kultury narodowej, odcisnęły się w jej dalszych dziejach i utrwaliły jej swoisty charakter.
Książka jest pozycją niezbędną przy powtórkach do sprawdzianów, matury i egzaminów, przydatną zarówno uczniom gimnazjum i liceum, jak i studentom. Jej pomoc w przygotowaniu lekcji docenią także nauczyciele.

Książka zawiera: 187 haseł, omówienia prawie 60 utworów; życiorysy ponad 40 pisarzy i badaczy literatury; charakterystyki najważniejszych zjawisk kulturalnych i społecznych, nurtów filozoficznych, motywów i gatunków literackich.

Poleć Książkę: Udostępnij na facebooku Udostępnij

Klienci, którzy kupili tę książkę, wybrali również:

książka
książka
książka
książka