Szukaj
Bohaterem Punktu obserwacyjnego jest współczesne miasto i uwięziony w nim człowiek, który szuka drogi wyjścia z wrogiego labiryntu ulic.
„Gdzież zniknęło tyle pięknych rzeczy?” – zapytał mnie pewnego razu Balzac. „W otchłani" – odrzekłem”.
Najnowsza powieść Pawła Huelle.
Rosja oglądana od środka. Wspaniale napisana książka o życiu i zdarzeniach, w których autor osobiście uczestniczy.
Uznany za najlepszą powieść lat osiemdziesiątych, przełożony na wiele języków, sfilmowany przez Wojciecha Marczewskiego, Weiser Dawidek ciągle tak samo porusza czytelnika, wzbudza emocje, pozostawia w pamięci niezatarty ślad.
Zbiór krótkich opowieści, publikowanych w większości w "Gazecie Wyborczej" w cyklu "Imiona, miejsca".
Rosja oglądana od środka. Wspaniale napisana książka o życiu i zdarzeniach, w których autor osobiście uczestniczy.
Wiedeń 1913 to próba rekonstrukcji świata, który odszedł bezpowrotnie wraz z I wojną światową, a jednocześnie wyprawa do źródeł nowoczesności.
Diagnoza współczesnej kultury uwolnionej od kłopotów myślenia, a zarazem protest przeciwko bylejakości współczesnego życia.
Książka prześwietla namiętności Stendhala: kobiety i pisanie; ukazuje, w jakim stopniu poszukiwanie miłości jest poszukiwaniem siebie.
Powieść wybitnego polskiego dramaturga i powieściopisarza z ilustracjami Zdzisława Beksińskiego.
Zbiór krótkich opowieści felietonisty "Tygodnika Powszechnego".
Pradziadek, jako mały chłopiec, został znaleziony wraz z dwójką rodzeństwa w świeżo rozkopanym, wiejskim grobie cmentarnym. Uratowała go przygodna wieśniaczka, dając schronienie i wychowanie. Jego historia to opowieść o dojrzewaniu.
Wznowienie wydanej w 1968 roku powieści wybitnego krytyka literackiego i eseisty. Zdaniem Ewy Bieńkowskiej jest to książka o historii: strasznym, bezrozumnym, niepojętym i ślepym żywiole.
Biografia Wenecji i jej malarzy. Bogate obrazy, barwne życiorysy, pełne symboli miasto. Wspaniała, z wyobraźnią napisana książka o legendarnym mieście, jego historii i sztuce.
Drugi tom cyklu Paryskie pasaże. Refleksje o końcu XX wieku oglądanym z Paryża okiem znanego pisarza i historyka literatury.
Trzeci tom cyklu Paryskie pasaże. Ceniony historyk literatury i wzięty pisarz zastanawia się nad paradoksami minionego wieku.
Błyskotliwa i celna relacja polskiego reżysera z życia hollywoodzkiego świata filmowego i nowojorskiego środowiska awangardy artystycznej.