• Issuu

Przedsprzedaż „Historii polskiego szaleństwa, t. 1: Słońce wśród czarnego nieba.

Studium melancholii ” Miry Marcinów obowiązuje

od (północy) 7 czerwca do 20 czerwca (lub wyczerpania zapasów).

Opis książki
W 10-rocznicę napisania „Historii polskiego szaleństwa”, książki będącej pierwszą próbą stworzenia archeologii polskiego szaleństwa, publikujemy jej drugie wydanie.

Księgi polskich obłąkanych XIX stulecia nie ma. Gdyby jednak istniała, trzeba by jej szukać gdzieś pomiędzy Liber chamorum, spisem luźnych ludzi czy katalogiem przypłotnic. Mieszkańcom szalonych kamienic, czubkom, smutnodurnym, ludziom zadumowym należałoby się jednak szczególne miejsce w tym konglomeracie wykluczonych. Historia polskiego szaleństwa w XIX wieku jest bowiem historią bezprecedensowej medykalizacji. Wiek XIX uznał prawo do choroby umysłowej, ale to wiek XX i XXI całkowicie utożsamił szalonego z „chorym na szaleństwo”.

Książka otrzymała nominację do Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Dr hab. Bartłomiej Dobroczyński, Instytut Psychologii UJ:
„Obłęd, szaleństwo, pomieszanie zmysłów to mroczne i budzące lęk aspekty ludzkiej kondycji, które potrafią nas także pociągać, uwodzić i intrygować. Niezwykła książka Miry Marcinów bezpiecznie prowadzi nas do wrót duchowego Hadesu, gdzie po przeżyciu katharsis zostajemy przywróceni samym sobie. Pozwala nie tylko zapoznać się z niemal nieznaną, a przecież fascynującą przeszłością rodzimej psychopatologii, ale w niebagatelny sposób przyczynia się także do wzrostu naszego samopoznania”.

Dostawa
Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 200 zł. Możliwe opcje dostawy: Paczkomaty InPost, kurier DPD, Poczta Polska. Do zamówień powyżej 150 zł dołączamy ekotorbę wydawnictwa.

--

Drodzy Czytelnicy, na czas zagrożenia epidemiologicznego, ograniczyliśmy możliwość odbioru osobistego.
Osoby zainteresowane prosimy o wiadomość: e.brach@terytoria.com.pl