• Issuu

„Szekspir: siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)” | spotkania promocyjne

Już w kwietniu do dystrybucji wprowadzona zostanie długo oczekiwany tytuł: „Szekspir: siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)” Jerzego Limona.
Oficjalna premiera książki zaplanowana jest na kwiecień, zwyczajowo okrzyknięty miesiącem Szekspira, przyjęło się bowiem uważać, że 23 kwietnia przypadają urodziny mistrza ze Stratford. Z okazji promocji tytułu zapraszamy na aż 7 spotkań promujących, które odbędą się w 7 miastach Polski. Spotkania prowadzić będą uznani szekspirolodzy, angliści, krytycy sztuki, ludzie teatru, a prywatnie – przyjaciele Jerzego Limona.
13 kwietnia – Warszawa (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, godzina 18:00)
23 kwietnia – Gdańsk (Gdański Teatr Szekspirowski, godzina 17:00)
9 maja – Katowice (Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, godzina 19:00)
11 maja – Poznań (księgarnia Bookowski w Zamku)
18 maja – Kraków (Polska Akademia Umiejętności)
2 czerwca – Wrocław (zmiana daty, nowe daty spotkań ustalone zostaną wkrótce)
Czerwiec – Łódź
Szczegóły dotyczące spotkań znaleźć można na terytoria.com.pl i w social mediach wydawnictwa słowo/obraz terytoria.
Wszelkich informacji na temat spotkań udziela Anna Niwińska, a.niwinska@terytoria.com.pl.

Spotkanie z Tomaszem Szerszeniem w Księgarni Tajne Komplety

Jak dziś pisać o wojnach i katastrofach, o ich pozostałościach i śladach, o ich językach i obrazach? Jak wyrwać się spod ich wpływu, zdekolonizować ich obraz? Wspólnie z Księgarnią Tajne Komplety, zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Szerszeniem.

Prowadzenie: Magdalena Barbaruk i Jakub Fereński 

Kiedy i gdzie?
22 listopada o 18.00 | Księgarnia Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Tomasz Szerszeń – antropolog kultury i artysta wizualny, eseista. Autor książek Wszystkie wojny świata (2021), Podróżnicy bez mapy i paszportu (2015), Architektura przetrwania (2017), redaktor książki Oświecenie, czyli tu i teraz (2021, z Łukaszem Rondudą). Redaktor „Kontekstów”, współzałożyciel pisma „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”. Adiunkt w Instytucie Sztuki PAN. Jego projekty artystyczne pokazywane były m.in. w Galerii Studio, Muzeum Sztuki w Łodzi, Fundacji Archeologia Fotografii, Nowym Teatrze, Muzeum Mickiewicza w Stambule czy na Paris Photo. Współkurator wystawy Czym jest Oświecenie? (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2018), współautor projektu teatralnego Hiroshima / Love (Biennale Warszawa, 2019).

Magdalena Barbaruk – kulturoznawczyni, pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. W swoich badaniach zajmuje się sprawczością literatury, jej wpływem na kształtowanie sposobów życia i wytwarzanie przestrzeni. Autorka monografii Długi cień Don Kichota (Kraków 2015 / The Long Shadow of Don Quixote, Frankfurt am Main 2015), Sensy błądzenia. La Mancha i jej peryferie (Kraków 2018) oraz filmu dokumentalnego Błędne mapy (2014). Od 2018 roku prowadzi w Chile i w Paryżu badania nad Amereidą, fenomenem związanym z poetycko-architektoniczną działalnością tzw. Szkoły z Valparaíso. Współautorka książki Śladami fotografii Augustyna Czyżowicza. Album z doliny Łachy (wraz z I. Topp, P. J. Fereńskim, K. Koniecznym).

Piotr Jakub Fereński – kulturoznawca i historyk idei, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorem wielu publikacji z zakresu teorii kultury, historii nauki, filozofii języka, sztuk wizualnych oraz studiów miejskich. Zajmuje się również związkami sfery ikonicznej z pamięcią zbiorową. Współredaguje internetowe czasopismo naukowe khg.uni.wroc.pl, poświęcone problematyce kultury w perspektywie globalnej. Współpracuje z pismem artystycznym „Format”.

Link do wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/894357417924416

Spotkanie z Moniką Rogowską-Stangret w Księgarni Toniebajka w Bydgoszczy

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Rogowską-Stangret, autorką książki Być ze świata, będącej zbiorem esejów skupionych wokół zagadnień posthumanizmu.

Jak myśleć o życiu i śmierci, o utracie i nadziei w postapokaliptycznym i posttraumatycznym świecie? Jak nie tracąc z oczu globalnych i planetarnych wyzwań „naszego dzisiaj”, móc myśleć także o materialnych, konkretnych, usytuowanych, wręcz intymnych szczegółach i związkach, w które wchodzi życie w swoich jednostkowych przejawach i formach? Jak tworzyć odpowiedzialne relacje ze światem, jak o nim opowiadać i myśleć? Jak myśleć o człowieku inaczej niż przez pryzmat autonomiczności, samowystarczalności, atomizacji czy jednostkowości? Jak pomyśleć człowieka jako „bycie ze świata”, uchwycić ruch antropo-de-centralizacji, immanentnej relacyjności, sieci współzależności? Na te pytania autorka próbuje odpowiadać współ-myśląc z tekstami współczesnych myślicielek posthumanizmu przede wszystkim Karen Barad, Rosi Braidotti, Vinciane Despret, Natalie Jeremijenko, Erin Manning i Michaela Mardera.

Narracje naukowe, filozoficzne czy interwencje artystyczne opowiadają nam o świecie i mogą to czynić na różne sposoby. Eseje z tego zbioru są próbą wypracowania teorii, konceptualizacji, wizji, utopii czy opowieści o świecie, które rozpoznając specyfikę „naszego dzisiaj”, eksperymentują z myśleniem o „naszym jutrze” (czasem podważając sam linearny obraz czasu) i zmierzają ku praktykom zmiany codziennego etosu.

Kiedy i gdzie?
21 listopada 2021 r., godz. 17:00
Księgarnia Toniebajka ul. Marszałka Focha 2, Bydgoszcz
Link do wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/317071446523848
Wstęp wolny.

Gdańskie Targi KsiążkiZapraszamy na nasze stoisko na Gdańskie Targi Książki. 

Kiedy i gdzie?
19-21.11.2021 ​

piątek 11.00 -18.00
sobota 10.00-18.00
niedziela 10.00-17.00

miejsce targów:
AMBER EXPO
ul. Żaglowa 11


Szczegóły wydarzenia pod linkiem: www.gdanskietargiksiazki.pl

„Wszystkie wojny świata” - dyskusja o książce. Spotkanie z Tomaszem Szerszeniem w Państwowym Muzeum Etnograficznym


18 listopada (czwartek) o godz. 19
zapraszamy do Sali Kinowej PME, gdzie odbędzie się dyskusja wokół książki „Wszystkie wojny świata” Tomasza Szerszenia.

Jak dziś pisać o wojnach i katastrofach, o ich pozostałościach i śladach, o ich językach i obrazach? Jak wyrwać się spod ich wpływu, zdekolonizować ich obraz? Z autorem „Wszystkich wojen świata” rozmawiać będą Katarzyna Bojarska (kulturoznawczyni, krytyczka sztuki, tłumaczka) i Eliza Kącka (literaturoznawczyni, krytyczka literacka). Rozmowę poprowadzi Robert Zydel, dyrektor PME.
Link do wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/1998135677016140
Wstęp bezpłatny. Bez zapisów.

Jolanta f Mąkosa Kocham Vermeera. Wernisaż i wieczór poezji

Wspólnie z Oliwskim Ratuszem Kultury oraz Fundacją Terytoria Książki, zapraszamy na wernisaż i wieczór poezji Jolanta f Mąkosa. Kocham Vermeera, który poprowadzi Leszek Kopeć, Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia tomiku poezji Czytająca list i inne wiersze.

Kiedy i gdzie?
2 listopada o godz. 18:00.
Szczegóły poznacie pod linkiem do wydarzenia: facebook.com/events/1092354378179014

O naturze ludu. Dyskusja wokół książki Ewy Klekot „Kłopoty ze sztuka ludową” (Kraków)

W swej najnowszej publikacji warszawska antropolożka zwraca uwagę na uwikłanie wiejskiej twórczości w romantyczną legendę o ludowych korzeniach narodu. Rozprawia się z mitem „naturalnej pierwotności” ludu i wiarą w „prawdę prymitywu”, w myśl których człowiek naturalny, czyli niewykształcony, jest szczęśliwym dzikim, a jego twórczość ma autentyczne, bo naturalne, nietknięte kulturą źródła. Czy pogłębiona refleksja nad tymi fantazmatami, wciąż mocno tkwiącymi we współczesnej świadomości, daje szansę na wyjście poza dychotomię natury i kultury? Czy umożliwi nowe spojrzenie na pojawiające się rewindykacje, a z drugiej strony wyparcia tożsamości?

Spotkanie poprowadzi Dorota Majkowska-Szajer, antropolożka, kustoszka Muzeum Etnograficznego w Krakowie, a jej gośćmi będą Autorka, dr Ewa Klekot, oraz dr hab. Tomasz Rakowski, antropolog społeczny, wykładowca w Instytucie Kultury Polskiej UW, redaktor serii „Idee i etnografia” (wydawnictwo słowo/obraz terytoria).
↘ Ewa Klekot jest antropolożką, tłumaczką i kuratorką. Adiunktka w Instytucie Projektowania Uniwersytetu SWPS; wykłada w School of Form i na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się interdyscyplinarnym łączeniem humanistyki i nauk społecznych z projektowaniem i działaniami artystycznymi, zarówno w badaniach, jak i edukacji. Absolwentka archeologii i etnologii, doktor nauk o sztuce. Aktualny obszar badań to antropologia wytwarzania oraz związane z nią poznanie i wiedza: umiejętności, wiedza ciała, materiały i procesy; tradycje wytwarzania a dziedzictwo niematerialne. Zajmuje się też antropologiczną refleksją nad sztuką, zwłaszcza społecznym konstruowaniem sztuki ludowej i prymitywnej, a także materialnością i wartościowaniem rzeczy uznawanych za dizajn, sztukę, zabytek, eksponat muzealny.
↘ Tomasz Rakowski – etnolog, antropolog kultury, kulturoznawca. Pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, współpracuje z Instytutem Kultury Polskiej UW. Lekarz, specjalista medycyny ratunkowej. Zajmuje się antropologicznymi badaniami biedy i bezrobocia, badaniami oddolnych procesów modernizacyjnych, antropologią sztuki współczesnej i partycypacyjnej, etnograficznie zorientowaną animacją kultury oraz najnowszymi metodologiami etnograficznymi.
↘ Dorota Majkowska-Szajer – antropolożka kultury, kuratorka, redaktorka i autorka tekstów i książek (dla dorosłych i dla dzieci). Publikowała m.in. w “Kontekstach”, “Znaku”, “Roczniku Antropologii Historii”. Pracuje w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, gdzie realizuje m.in. cykl spotkań „Wiosna ludu”.
↘ Kiedy i gdzie?
Środa, 27 października 2021 r., godzina 18:00 | Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 w Krakowie
↘ Udział w spotkaniu jest darmowy, jednak przed wybraniem się na nie prosimy o pobranie bezpłatnej wejściówki na stronie https://kbfbilety.krakow.pl/
↘ Spotkanie będziemy transmitować na Facebooku, na profilach Muzeum Etnograficznego w Krakowie, wydawnictwa słowo/obraz terytoria, Pałacu Potockich oraz Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Nagrania będą dostępne na YouTube krakowskiego Muzeum Etnograficznego oraz Fundacji Terytoria Książki.
Podczas spotkania możliwy będzie zakup egzemplarza, ale tytuł jest dostępny również na stronie wydawnictwa słowo/obraz terytoria: https://terytoria.com.pl/1864-klopoty-ze-sztuka-ludowa.html
↘ Opis serii wydawniczej
W serii „Idee i Etnografia” publikujemy prace badawcze, które wchodzą w dyskusję ze światową myślą antropologiczną oraz ugruntowują etnografię i antropologię jako pełnoprawną myśl społeczną. Seria powstaje pod kierunkiem Tomasza Rakowskiego.
↘ Organizatorzy: Muzeum Etnograficzne w Krakowie i wydawnictwo słowo/obraz terytoria. Partner: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Bruno Schulz - od kanonu lektur do polityki. Z Katarzyną Warską rozmawia Maciej Dajnowski

„Schulz w kanonie” jest książką o tym, jak czytano i nie czytano Brunona Schulza w szkole. Katarzyna Warska prawdopodobnie przyjrzała się każdej powojennej liście lektur i każdemu podręcznikowi do języka polskiego. Opisała wszystkie szufladki, w jakie Schulza włożono. W efekcie – ukazała polityczność szkoły jako instytucji. A to jest zapewne jeden z najważniejszych problemów, przed którym stoimy.

 

Przemek Staroń napisał o tej książce:

„Kasia Warska znalazła fenomenalny, bardzo rzadko wykorzystywany klucz do pisania o literaturze. Postanowiła bowiem prześledzić recepcję szkolną: losy Schulza i jego dzieł w systemowej szkole. Jak bardzo jest rewelacyjny, można zobaczyć w książce”.

Kiedy i gdzie?

9 listopada (wtorek) 2021 r., godz. 18:00
Nadbałtyckie Centrum Kultury
– Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
Wstęp wolny. Wydarzenie na Facebooku.

 

Katarzyna Warska

Urodzona w 1993 roku w Iławie. Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, redaktorka i korektorka. Członkini redakcji czasopisma „Schulz/Forum”. Od 2015 roku bierze udział w realizacji projektu badawczego „Kalendarz życia, twórczości i recepcji Brunona Schulza”. Laureatka Konkursu im. J. J. Lipskiego. W rozprawie doktorskiej kontynuuje badania nad życiem i twórczością Schulza w kontekście szkolnym.

 

dr Maciej Dajnowski

Polonista, literaturoznawca. Adiunkt w Zakładzie Teorii Literatury IFP UG od roku akademickiego 2002-2003. W latach akademickich 2007/08 – 2011/12 Zastępca Dyrektora IFP UG ds. Kształcenia. Członek Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego (od 2007 r.) i Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza (od 2008 r.). Studia: Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego 1991-1996, magisterium Komizm a deziuluzja w dramatach Stanisława Ignacego Witkiewicza — promotor prof. dr hab. Jan Błoński; Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego 1993-1995, studia przerwane; Filologiczne Studium Doktoranckie Uniwersytetu Gdańskiego 1997-2002, doktorat Groteska w twórczości Stanisława Lema — promotor prof. dr hab. Anna Martuszewska.

 

Opis książki

Jeśli to prawda, że recepcja szkolna stanowi margines marginesu, szary koniec historii literatury, to jest to margines nader szeroki, a historia wciąż pozostaje nienapisana. By objąć ten obszar, literaturoznawczyni musi wejść – trochę po omacku i na własne ryzyko – na pole historii, nauk społecznych i politycznych oraz dydaktyki. A nie bardzo jest się na kim wzorować. Zaledwie paru polskich autorów doczekało się monografii recepcji szkolnej. „Schulz w kanonie” jest zatem próbą nakreślenia własnej teorii badań nad recepcją i wcielenia jej w życie. Choć Katarzyna Warska skupia się na recepcji Schulza, nieuchronnie pisze historię polskiej powojennej polonistyki szkolnej i dalej: kreśli obraz byłej i obecnej rzeczywistości szkolnej i pozaszkolnej – społecznej i kulturalnej.

Tytułowy kanon daje pisarzowi uprzywilejowaną pozycję w historii literatury, ale też go upolitycznia. Sprawia, że jego dzieło staje się w rękach władzy narzędziem przemocy symbolicznej wobec uczniów. Siła opresji ma dwa kierunki: lektury szkolne zastygają jak magma i zaczynają funkcjonować „pars pro toto” jako swoje kanoniczne odczytania. Ale szkolny Schulz ma też zalety. Otwiera szkołę na Innego: na Żyda, którego los stał się symbolem, na nienormatywnego seksualnie, z czym nawet jego wielcy zwolennicy nie zawsze umieli się pogodzić, na nieśmiałego i wycofanego, wbrew powszechnym szkolnym nakazom bycia silnym i najlepszym w rywalizacji, na prowincjusza, którego nigdy nie uwiodła metropolia, a który uwodzi świat, a w końcu – na nauczyciela, który cierpiał katusze z powodu wykonywania tego zawodu, ale dla wielu swych uczniów był mistrzem i życiowym drogowskazem.

Noc Księgarń 2021: „Być ze świata. Cztery eseje o etyce posthumanistycznej".

W ramach Nocy Księgarń 2021 zapraszamy na spotkanie Moniką Rogowską-Stangret, autorką niedawno wydanej książki pt. „Być ze świata. Cztery eseje o etyce posthumanistycznej". Spotkanie poprowadzi profesorka Katarzyna Szalewska.

Jak myśleć o życiu i śmierci, o utracie i nadziei w postapokaliptycznym i posttraumatycznym świecie? Jak tworzyć odpowiedzialne relacje ze światem, jak o nim opowiadać i myśleć? Jak myśleć o człowieku inaczej niż przez pryzmat autonomiczności, samowystarczalności, atomizacji czy jednostkowości? Jak pomyśleć człowieka jako „bycie ze świata”, uchwycić ruch antropo-de-centralizacji, immanentnej relacyjności, sieci współzależności?

Monika Rogowska-Stangret – adiunktka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku, filozofka prowadząca badania na styku filozofii feministycznej, humanistyki środowiskowej i posthumanizmu, tłumaczka. Publikowała w „Feminist Theory” (2020), „Philosophy Today” (2019), „The Minnesota Review: A Journal of Creative and Critical Writing” (2017); autorka książki „Ciało – poza innością i tożsamością. Trzy figury ciała w filozofii współczesnej” (Gdańsk 2016, 2019); współredaktorka między innymi zbiorów „Feministyczne nowe materializmy: usytuowane kartografie” (2018) i „Feminist new materialisms: Activating ethico-politics through genealogies in social sciences” (2019).

Katarzyna Szalewska – dr hab. nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, pracownica Katedry Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej Uniwersytetu Gdańskiego, teoretyczka literatury, zajmuje się kulturowymi studiami miejskimi i animal studies. Wydała monografie: Urbanalia – miasto i jego teksty. Humanistyczne studia miejskie (Gdańsk 2017) oraz Pasaż tekstowy. Czytanie miasta jako forma doświadczania przestrzeni we współczesnym eseju polskim (Kraków 2012). Stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka nagrody Polskiej Akademii Nauk – Oddziału w Gdańsku.

„Wszystkie wojny świata”. Spotkajmy się 21 października w gdańskiej Sztuce Wyboru!

W imieniu wydawnictwa słowo/obraz terytoria i Sztuki Wyboru serdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Szerszeniem, autorem książki „Wszystkie wojny świata”. Rozmowę poprowadzi dr Monika Żółkoś.

„Wszystkie wojny świata” to wielopoziomowy, bogato ilustrowany esej sytuujący się na przecięciu antropologii, literatury i refleksji o fotografii. To jednocześnie efekt wieloletnich badań, zapis podróży i próba odzyskania pewnych obrazów (z) dzieciństwa po to, by lepiej zrozumieć siebie i swoje miejsce wobec historii.


Kiedy i gdzie? 
Czwartek, 21 października 2021 r., godzina 19:00
Sztuka Wyboru - ul. Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebooku.


dr Monika Żółkoś – absolwentka Filologii Polskiej UG, skończyła też studia Wiedza o Kulturze w Polskiej Akademii Nauk oraz Zarządzanie Kulturą w Szkole Głównej Handlowej. Na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zajęcia dotyczące szeroko rozumianych Studiów Kulturowych. Brała udział w kilkudziesięciu konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Jest członkinią zespołu naukowego HyPaTia, zajmującego się badaniem feministycznej historii polskiego teatru oraz Laboratorium Animal Studies - Trzecia Kultura, którego prace skupione są na humanistyce nieantropocentrycznej. Otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Tomasz Szerszeń – antropolog kultury i artysta wizualny, eseista. Autor książek Wszystkie wojny świata (2021), Podróżnicy bez mapy i paszportu (2015) i Architektura przetrwania (2017), redaktor książek Oświecenie, czyli tu i teraz (2021, z Łukaszem Rondudą) i Neorealizm w fotografii polskiej 1950-1970 (2015, z Rafałem Lewandowskim). Redaktor „Kontekstów”, współzałożyciel pisma „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”, adiunkt w Instytucie Sztuki PAN. Autor wielu tekstów i przekładów publikowanych w pismach i antologiach. Swoje projekty artystyczne pokazywał na wystawach m.in. w Galerii Studio, Muzeum Sztuki w Łodzi, Fundacji Archeologia Fotografii, Galerii Asymetria, Nowym Teatrze, Muzeum Mickiewicza w Stambule, Indie Photography Gallery w Tel Awiwie czy na Paris Photo. Współkurator wystaw Czym jest Oświecenie? (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2018) i Transfert (Galeria Studio w Warszawie, 2019), współautor projektu teatralnego Hiroshima / Love (Biennale Warszawa, 2019).


O książce
Jak z dzisiejszej perspektywy czytać powracające obrazy katastrof czy oglądane z dystansu pozostałości po historycznych wydarzeniach? Czy antyczna umiejętność „czytania (z) popiołów” może być użyteczna w tej próbie archeologii współczesności? Od Hiroszimy i Czarnobyla, przez Bliski Wschód i Algierię, Auschwitz i Fukushimę, aż po zamach w Paryżu w 2015 roku i inne współczesne konflikty i kryzysy autor tworzy, z założenia niekompletną, planetarną kartografię destrukcji: przygląda się fotografiom i tekstom dotyczącym oglądanych z daleka pozostałości katastrof i wojen. Podąża ich śladem, by spróbować zdekolonizować ich obraz i ich utajony wpływ na nas samych.


Sztuka Wyboru to jasne i przestronne miejsce, w którym złapiesz oddech od codziennego pędu życia. Ugości Cię doskonałymi wypiekami i świeżo paloną kawą. W karcie znajdziecie, także regionalne piwa, wina, rozgrzewające napary i orzeźwiające lemoniady. Karta menu jest zmieniana sezonowo.


Podczas spotkania możliwy będzie zakup egzemplarza, ale tytuł jest dostępny również tutaj.

Jezus Niechrystus w Sztuce Wyboru - w sobotę, 16 października, o godz. 19:00

W imieniu wydawnictwa słowo/obraz terytoria i Sztuki Wyboru serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Augustyniakiem, autorem książki „Jezus Niechrystus”. Rozmowę poprowadzi dr Jacek Kołtan.

Kiedy i gdzie?
Sobota, 16 października 2021 r., godzina 19:00
Sztuka Wyboru - ul. Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Wstęp wolny. Wydarzenie na Facebooku.
Podczas spotkania możliwy będzie zakup egzemplarza, ale tytuł jest dostępny również tu. Audiobook tutaj.

dr Jacek Kołtan – filozof i politolog, wydawca, studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Doktorat z filozofii społecznej obronił na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Jest pełnomocnikiem Dyrektora ds. naukowych w Europejskim Centrum Solidarności.

Interesuje się rozwojem współczesnej teorii społecznej i politycznej, hermeneutyką, antropologią filozoficzną i fenomenologią. W dotychczasowych badaniach zajmował się m.in. historią idei solidarności, ruchami społecznymi, pojęciem dizajnu społecznego i przeobrażeniami współczesnej tożsamości podmiotu. Był stypendystą fundacji KAAD w Berlinie i visiting scholar CUA w Waszyngtonie. Wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Opublikował m.in. Kontrrewolucja u bram (współred., 2020), Solidarność, demokracja, Europa (współred., 2020), Przesilenie. Nowa kultura polityczna (red., 2016), Solidarność i kryzys zaufania (red., 2014), Obywatele ACTA (współred., 2014), Wystawa Stała Europejskiego Centrum Solidarności. Antologia (współred., 2014) oraz monografię Der Mitmensch. Zur Identitätsproblematik des sozialen Selbst ausgehend von der Frühphilosophie Martin Heideggers und Karl Löwiths (2012).

https://europeansolidaritycentre.academia.edu/JacekKoltan
https://www.researchgate.net/profile/Jacek_Koltan

Piotr Augustyniak – filozof, eseista, dramaturg, znawca mistyki i myśli teologicznej. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor kilku książek, m.in. szeroko komentowanego eseju „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019) oraz pionierskich prac w obszarze polskiej humanistyki „Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego” (2017) i „Istnienie jest Bogiem, ja jest grzechem” (2013). Członek redakcji „Przeglądu Politycznego” i zespołu redakcyjnego „Liberte!”. Publikował również w „Gazecie Wyborczej”, „Znaku”, „Respublice” czy „Kronosie”. W latach 2011-2012 stypendysta Republiki Austriackiej na Wydziale Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu Wiedeńskiego. Od 2017 roku prowadzi w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie kultowy cykl spotkań teatralno-filozoficznych „Sztuka Myślenia”. Mieszka w Krakowie, w połowie drogi pomiędzy Skałką i Cricoteką.
https://www.facebook.com/piotr.augustyniak.3
https://www.instagram.com/piotraugusty

O książce
„Jezus Niechrystus” to esej skierowany do ludzi, którzy porzucili życie religijne, w jakim ich wychowano, odczuwają jednak potrzebę „czegoś więcej”. To książka zarówno dla tych, którzy będąc coraz bardziej rozczarowani Kościołem i chrześcijaństwem, szukają dla siebie alternatywnej drogi wewnętrznego rozwoju. Jak i dla tych, którzy nie mając nic wspólnego z chrześcijaństwem odczuwają niedosyt wobec propozycji takich jak mindfulness, coaching czy „rozwój osobisty”. To książka dla wszystkich, których świat dziś uwiera, i którzy są nie boją się zaryzykować wyprawy w nieznane.

Sztuka Wyboru to jasne i przestronne miejsce, w którym złapiesz oddech od codziennego pędu życia. Ugości Cię doskonałymi wypiekami i świeżo paloną kawą. W karcie znajdziecie, także regionalne piwa, wina, rozgrzewające napary i orzeźwiające lemoniady. Karta menu jest zmieniana sezonowo.

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - spotkania z naszymi autorami

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie każdego roku budzą zainteresowanie tysięcy czytelników z całego kraju. Dla tych, którzy się wybierają mamy dobre wieści! Poza stoiskiem (B37, hala Dunaj) -jak zwykle pełnym książek z rabatami- czekać będą jeszcze dwie atrakcje związane z naszym wydawnictwem: spotkania autorskie w Saloniku Literackim w Hali Wisła!

Pierwsze wokół bestselletowego „Jezusa Niechrystusa” Piotra Augustyniaka (czwartek, 14 października, godz. 13:30) poprowadzi Wit Szostak.

Drugim gościem Targów będzie autor ostatniej nowości - „Wszystkich wojen świata”. Tomasz Szerszenień stanie w ogniu pytań Mileny Rachid Chehab w piątek, 15 października, o godz. 13:00.

„Szelest sukienki” - spotkanie autorskie z Anną Czekanowicz | Prowadzenie: Profesor Stanisław Rosiek

W imieniu Fundacji Terytoria Książki, wydawnictwa słowo/obraz terytoria oraz Instytutu Kultury Miejskiej, zapraszamy na spotkanie z Anną Czekanowicz. Rozmowę poprowadzi Profesor Stanisław Rosiek.

Kiedy i gdzie?
12 października 2021 r., godzina 18:00
W Instytucie Kultury Miejskiej - Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk.
Liczba miejsc w sieni IKM ograniczona.
Zobacz wydarzenie na Facebooku, klikając tutaj.
Książka do zakupu dostępna w tym miejscu.  
Opis tomu:
Tom „Szelest sukienki” zawiera kilkadziesiąt wierszy wybranych przez poetkę – od momentu debiutu w roku 1974 do roku 2020. To swoista autobiografia, głos przyciszony niczym szelest właśnie. Autor/autorka, a autor/autorka wierszy szczególnie, staje zawsze przed swoim czytelnikiem nagi/naga, odarty/odarta z atrybutu maski, jaki daje każdemu/każdej z nas codzienność. Bezbronny/bezbronna wobec zmagania się ze słowem, z poszukiwaniem wyrazu dla niewyrażalnego. Autorka tego tomu dodała do tytułu podtytuł: Listy do przyjaciół. Niektóre z tekstów mają konkretnych adresatów, inne może wciąż ich poszukują.

„Planty, promenady, ringi” – o gdańskich założeniach pierścieniowych (Nadbałtyckie Centrum Kultury)

Fundacja Terytoria Książki, wydawnictwo słowo/obraz terytoria i Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z Łukaszem Bugalskim – autorem książki „Planty, promenady, ringi”.

W swojej książce autor definiuje, czym są założenia pierścieniowe i zarysowuje szeroki kontekst ich powstawania – zarówno historyczny, jak i teoretyczny. Książkę wieńczy analiza czterech przypadków obrazujących zróżnicowany charakter założeń pierścieniowych: Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa. Książka spotkała się z uznaniem architektów i urbanistów, ale też wszystkich osób zainteresowanych tkanką miejską.

Spotkanie poprowadzi Dominika Ikonnikow: Historyk ze specjalnością nauczycielską. Działaczka społeczna na Biskupiej Górce, radna dzielnicy Śródmieście. Autorka tras „Szlakiem kobiet” po Głównym i Starym Mieście oraz koordynatorka cyklu wykładów Akademii Gdańska przy Instytucie Kultury Miejskiej.

Kiedy i gdzie?
Spotkanie odbędzie się 11 października (poniedziałek) o godz. 18:00
w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury – ul. Korzenna 33/35, 80-001 Gdańsk.
Wstęp wolny. Wydarzenie na Facebooku. Książka do zakupu tutaj.

Dominika Ikonnikow – historyczka, gedanistka, radna dzielnicy Śródmieście. Członkini Komitetu Rewitalizacji przy Prezydencie Miasta Gdańska. Stypendystka Fundacji Gdańskiej (2017-2018). Współautorka trasy gdańskich emancypantek w książce „Szlak Kobiet" pod red. Ewy Furgał, wydanej przez Fundację Przestrzeń Kobiet. Koordynatorka cyklu popularnych wykładów Akademii Gdańska przy Instytucie Kultury Miejskiej. Współautorka publikacji ,,Gdańskie Legendy na nowo opowiedziane”, wydanej przez Gdańską Organizację Turystyczną. Zawodowo związana z Europejskim Centrum Solidarności.

Łukasz Bugalski – urbanista, architekt, nauczyciel akademicki. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (2013). Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka uzyskał na tej samej uczelni (2018). Stypendysta programu Marie Skłodowska-Curie (2017–2020) w zakresie critical heritage studies odbytego jako część projektu „CHEurope” (MSCA Innovative Training Network) w Istituto per i Beni Artistici, Culturali e Naturali della Regione Emilia-Romagna (Bolonia, Włochy). Obecnie (od 2020) pracuje jako adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.

Książka otrzymała wyróżnienie Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk w konkursie o Nagrodę imienia Marka Witruwiusza. Książka została doceniona (wyróżnienie specjalne) w Konkursie ACADEMIA 2021.

Spotkanie z tłumaczem reportaży dr Januszem Mosakowskim. Poprowadzi dr Jan Daniluk

IK_spotkanie_teclaw_mosakowski

W imieniu Fundacji Terytoria Książki, wydawnictwa słowo/obraz terytoria oraz Instytutu Kultury Miejskiej, zapraszamy na spotkanie z tłumaczem serii Danzig w Gdańsku dr Januszem Mosakowskim. Rozmowa poświęcona będzie książce „Reportaże z Wolnego Miasta”, a poprowadzi je dr Jan Daniluk.

Kiedy i gdzie?
30 września 2021 r., godzina 18:00
W Instytucie Kultury Miejskiej - Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Liczba miejsc w sieni IKM ograniczona.
Spotkanie odbędzie się hybrydowo: transmisja do obejrzenia na Facebooku Instytutu Kultury Miejskiej
Zobacz wydarzenie na Facebooku, klikając tutaj. Książka do zakupu dostępna w tym miejscu.
Opis książki:
Richard Teclaw – podpisujący artykuły pseudonimem Ricardo – był jednym z najpopularniejszych gdańskich dziennikarzy okresu międzywojennego. W swych tekstach poruszał różnorodne tematy, najczęściej skupiał się jednak na sprawach kryminalnych i sądowych. Pisał o drobnych cwaniaczkach i prawdziwych łotrach, o naiwnych pannach i starych szlorach, o hodowcach gołębi, złośliwych urzędnikach czy hazardzistach. Nie interesowali go wielcy panowie ani bogate damy – zawsze pozostawał blisko ludzi zwyczajnych. Zgodnie z socjaldemokratycznymi przekonaniami sprzeciwiał się niesprawiedliwości, stawał po stronie słabszych i odważnie krytykował nieuczciwych sędziów, za co zapłacił niejedną grzywnę.
Biogram tłumacza:
Dr Janusz Mosakowski - założyciel i kierownik pracowni literaturoznawczej przy IFP UG „Literackie Trójmiasto”. Członek Pracowni Badań nad Biblią w Literaturze Polskiej i Polskim Filmie, Pracowni Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza UG, Stowarzyszenia Güntera Grassa w Gdańsku oraz Instytutu Kaszubskiego, certyfikowany przewodnik trójmiejski.
Biogram prowadzącego:
Dr Jan Daniluk - historyk, Pełnomocnik dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego. Wcześniej pracował m. in. na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Dziale Naukowym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pasjonat i badacz historii Gdańska oraz Sopotu (XIX-XX w.). Zajmuje się także historią ziem polskich wcielonych do Rzeszy w latach II wojny światowej oraz dziejami Prus Wschodnich (1933-1945). W szerszej perspektywie bada SS, SA, policję doby Trzeciej Rzeszy i jeńców wojennych w niewoli niemieckiej. Interesuje się również historią kolonializmu, w szczególności niemieckiego (1884-1919).

„Kłopoty ze sztuką ludową” – spotkanie autorskie z Ewą Klekot (Warszawa)

W imieniu Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie i wydawnictwa słowo/obraz terytoria serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ewą Klekot, autorką „Kłopotów ze sztuką ludową”. W rozmowie weźmie udział Tomasz Rakowski, autor m.in. „Przepływy, współdziałania, kręgi możliwego. Antropologia powodzenia”. Spotkanie moderować będzie Robert Zydel.


Kiedy i gdzie?
Wstęp wolny
Wtorek, 21 września 2021 r., godzina 19:00
W Sali Kinowej Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie (ul. Kredytowa 1)
Podczas spotkania możliwy będzie zakup egzemplarza, ale tytuł jest dostępny również na stronie wydawnictwa słowo/obraz terytoria pod tym linkiem.
Wydarzenie na Facebooku tutaj.
Opis książki
Sztuka ludowa to Nemezis polskiej inteligencji, nowoczesny fanta­zmat oparty na micie dobrego dzikusa oraz przekonaniu o auten­tyczności „człowieka naturalnego” i stanowiącej jego pochodną wierze w „prawdę prymitywu”. Ewa Klekot pisze o praktykowaniu tych przekonań i wierzeń przez kolejne pokolenia inteligentów różnych orientacji politycznych; o uwikłaniu wiejskiej wytwórczości i twór­czości plastycznej w romantyczną legendę o ludowych korzeniach narodu – jedną z najsilniej ugruntowanych struktur długiego trwania w potocznej wizji narodowej przeszłości. O tym, że w procesie tworzenia sztuki ludowej kolekcjonerzy, artyści i badacze ubierali własną kreatywność w poetykę odkrycia, podczas gdy wytwórcy poddawanych metamorfozie rzeczy uzyskiwali status odkrywanych, od których oczekiwano jedynie, by spełniali zdefiniowane podczas wytwarzania odkrycia warunki ludowości.
Opis serii wydawniczej
W serii „Idee i Etnografia” publikujemy prace badawcze, które wchodzą w dyskusję ze światową myślą antropologiczną oraz ugruntowują etnografię i antropologię jako pełnoprawną myśl społeczną. Seria powstaje pod kierunkiem Tomasza Rakowskiego.

---

Ewa Klekot
jest antropolożką, tłumaczką i kuratorką. Adiunktka w Instytucie Projektowania Uniwersytetu SWPS; wykłada w School of Form i na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się interdyscyplinarnym łączeniem humanistyki i nauk społecznych z projektowaniem i działaniami artystycznymi, zarówno w badaniach, jak i edukacji. Absolwentka archeologii i etnologii, doktor nauk o sztuce. Aktualny obszar badań to antropologia wytwarzania oraz związane z nią poznanie i wiedza: umiejętności, wiedza ciała, materiały i procesy; tradycje wytwarzania a dziedzictwo niematerialne. Zajmuje się też antropologiczną refleksją nad sztuką, zwłaszcza społecznym konstruowaniem sztuki ludowej i prymitywnej, a także materialnością i wartościowaniem rzeczy uznawanych za dizajn, sztukę, zabytek, eksponat muzealny.

Tomasz Rakowski (ur. 1974) Etnolog, antropolog kultury, kulturoznawca. Pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, współpracuje z Instytutem Kultury Polskiej UW. Lekarz, specjalista medycyny ratunkowej. Zajmuje się antropologicznymi badaniami biedy i bezrobocia, badaniami oddolnych procesów modernizacyjnych, antropologią sztuki współczesnej i partycypacyjnej, etnograficznie zorientowaną animacją kultury oraz najnowszymi metodologiami etnograficznymi.

Rozmowę moderować będzie Robert Zydel – absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat prowadził zajęcia dotyczące badań i komunikacji na UW, SWPS i SGGW. Był Consumer Insight Directorem w agencji kreatywnej Saatchi&Saatchi. W latach 2014 – 2019 zarządzał Biurem Marketingu Miasta w samorządzie warszawskim. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii oraz Rady Muzeum Warszawy i Rady Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza.

Warszawskie Targi Książki: zdobądź autograf Józefa Wilkonia!

Przed nami cztery dni z książkami i ich twórcami. Oficjalne rozpoczęcie Warszawskich Targów Książki odbędzie się̨ już za tydzień – w czwartek 9 września 2021 o godzinie 12.00 na scenie głównej WTK. Wśród wystawców nie zabraknie wydawnictwa słowo/obraz terytoria ani Fundacji Terytoria Książki.

Targi potrwają do niedzieli (12.09) i to właśnie wtedy, między godziną 12.00 a 13.00 – w związku z premierą „Alfabetu Wilkonia” – na naszym stoisku będzie obecny Józef Wilkoń. To prawdziwa gratka dla fanów artysty, a także wszystkich miłośników książek pięknie ilustrowanych. Wszystkich zainteresowanych publikacją i autografem zapraszamy na stoisko numer 9.

Na kartach książki Józef Wilkoń wspomina przyjaciół i znajomych, którzy w latach 50. i 60. XX wieku, czyli w okresie świetności polskiej sztuki książki i plakatu, pracowali jako ilustratorzy i graficy. Zwierzenia naocznego świadka obejmują nie tylko anegdoty z życia towarzyskiego i kulisy warsztatu pracy, ale też refleksje na temat rynku wydawniczego czasów PRL-u. Wielu spośród bohaterów tych subiektywnych i emocjonalnych wspomnień to znani artyści, inni zostali niesłusznie zapomniani i warto przypomnieć ich dokonania. Przy okazji, śledząc losy swoich koleżanek i kolegów, Wilkoń zastanawia się, jak wygląda droga do sukcesu i dlaczego niektórzy utalentowani twórcy go nie osiągają.

Spośród innych książek tego typu „Alfabet Wilkonia” wyróżnia się opracowaniem graficznym. Został zilustrowany pracami bohaterów wspomnień, przy czym są to często reprodukcje projektów, a niekiedy realizacje jeszcze niepublikowane; do książki włączono również kilka unikatowych fotografii.

Książka powstała w Fundacji Pracownia / Czysty Warsztat. „Alfabet Wilkonia” zebrał i opatrzył ilustracjami Janusz Górski.

 

Gdzie i kiedy?

Stoisko nr 9
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
Teren przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (od strony ul. Marszałkowskiej)

Dni i godziny WTK:
9 września 2021, czwartek godz. 10.00–18.00
10 września 2021, piątek godz. 10.00–19.00 
11 września 2021, sobota, godz. 10.00–19.00
12 września 2021, niedziela godz. 10.00–17.00  

Spotkanie autorskie z Wilkoniem: 12 września 2021, niedziela, 12.00–13.00

Spotkanie autorskie z Ewą Pobłocką | „Forte-piano” na Viva Oliva!

„Forte-piano” wydawnictwa słowo/obraz terytoria to fascynująca opowieść o życiu jednej z najbardziej znanych Polek w świecie muzyki klasycznej. Autobiografia odkrywa nieznane dotąd oblicze pianistki, a premierowe spotkanie pozwala na jej bliższe poznanie. To także sposobność do wspomnień, rozmów na różnorakie tematy i zadawania pytań naszej gościni.

Rozmowę poprowadzi Wojsław Brydak w sobotę, 11 września, o godzinie 16:00. Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej Oliwskiego Ratusza Kultury i potrwa ok. 60 min. Organizatorzy przewidzieli dodatkowe 30 minut na rozmowę i autografy. Książka Ewy Pobłockiej została opublikowana przez wydawnictwo słowo/obraz terytoria ale będzie dostępna do zakupu na stoisku zaprzyjaźnionego wydawnictwa - Części Proste. Spotkanie odbędzie się w ramach Oliwskiego Święta Książki i jest współfinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

O książce:

Eseje wybitnej pianistki odsłaniają nie tylko charakter jej relacji z wielkimi artystami – poczynając od matki (słynnej śpiewaczki) przez Witolda Lutosławskiego i Dang Thai Sona po Jerzego Maksymiuka – lecz także osobiste opinie i poglądy oraz nierzadko bardzo zabawne anegdoty. Czytelnik wyrusza z autorką w podróż z rodzinnego domu w gdańskiej Oliwie do sal koncertowych w odległych krajach Azji i obu Ameryk.

Ci, którzy czekają na dramatyczne opisy przekraczania własnych granic i dążenia do perfekcji za wszelką cenę, będą rozczarowani. „Forte-piano” to ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść kobiety, która czerpie z życia pełnymi garściami. Pobłocka stawia pytania, dzieli się rozważaniami i wspomnieniami. Empatyczny czytelnik z łatwością przejmie optykę autorki i dołączy do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki klasycznej, by zanurzyć się w świecie pełnym zachwytów.

Chcesz kupić online? Dostępna tutaj.

Ewa Pobłocka – laureatka 10. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980), uhonorowana również nagrodą Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków; zdobyła także laury międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (1977) i Bordeaux (1979). Koncertowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także w obu Amerykach, w Chinach, Indonezji, Wietnamie, Republice Południowej Afryki, Singapurze, Korei, Japonii i Australii. Jako solistka występowała m.in. z London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino, Bayerischer Rundfunkorchester, Tonkünstler-Orchester Niederösterreich, New Japan Philharmonic, Polską Orkiestrą Kameralną, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Narodowej oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Oprócz występów solowych i symfonicznych, chętnie uprawia kameralistykę, zwłaszcza wokalną, z upodobaniem towarzysząc wybitnym śpiewakom. W wielokrotnie docenianym przez krytyków dorobku fonograficznym ma ponad 50 płyt, obejmujących repertuar solowy, kameralny oraz koncertowy od baroku do współczesności. 

Jest cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Często zasiada w jury krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych, m.in. w Hamamatsu, Tel Awiwie, Pretorii, Ettlingen, Calgary, Sendai, Pekinie i Warszawie.

W październiku 2021 r. zasiądzie w jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Sięga również po pióro. Publikowała m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Kwartalniku Artystycznym Wyspa” i „Kwartalniku Literackim Bliza”. 

Od 2020 r. prowadzi w Programie Drugim Polskiego Radia autorską audycję „Zacznij od Bacha”.

---

Kiedy? 11 września 2021 r., godz. 16:00 – 17:00

Gdzie? Oliwski Ratusz Kultury, sala koncertowa (Opata Jacka Rybińskiego 25, 80-320 Gdańsk)

Wstęp: wolny, ilość miejsc ograniczona

Wydarzenie na Facebooku.

Fot. autorki: Teresa Grotowska

„Jezus Niechrystus”. Spotkanie z Piotrem Augustyniakiem – Igrzyska Wolności

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Augustyniakiem, które odbędzie się już w sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności 2021. Podczas wydarzenia książkę „Jezus Niechrystus” będzie można kupić na stoisku księgarni Do dzieła.

Transmisję online z Igrzysk Wolności 2021 będzie można oglądać za pośrednictwem https://igrzyskawolnosci.pl/ oraz mediów społecznościowych – bez żadnych opłat czy konieczności rejestracji.

Igrzyska odbędą się w formule hybrydowej, dlatego przygotowano również ofertę dla osób, które cenią sobie osobiste uczestnictwo w wydarzeniach, networking i interakcję z gośćmi.

Program wydarzenia dostępny tutaj , a wydarzenie na Facebooku tutaj.

Karnet trzydniowy (90 pln) – wielowymiarowe doświadczenie wirtualne i realne – zapewnia:

• wstęp na całe trzydniowe wydarzenie w przestrzeni konferencyjnej Uwaga! W przypadku, w którym przepisy bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19 uniemożliwią organizację wydarzenia z udziałem publiczności lub wymuszą znaczące ograniczenie liczby uczestników wydarzenia, Organizator poinformuje osoby, które nie uzyskają wstępu na teren obiektu drogą mailową. Osobom, które zakupiły uprzednio bilet wstępu na forum, Organizator zapewni zwrot środków. W przypadku takich ograniczeń decydować będzie kolejność zakupu biletu. 

Do zakupu tutaj.

W ramach karnetu VIP (500 pln) Organizator oferuje:


• karnet trzydniowy umożliwiający wstęp do centrum konferencyjnego, a w przypadku wystąpienia ograniczeń co do ilości uczestników, wynikających z obostrzeń pandemicznych – także pierwszeństwo wejścia do centrum konferencyjnego,


• dostęp do strefy cateringowej w czasie wydarzenia.

Uwaga! W przypadku, w którym przepisy bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19 uniemożliwią organizację wydarzenia z udziałem publiczności lub wymuszą znaczące ograniczenie liczby uczestników wydarzenia, Organizator poinformuje osoby, które nie uzyskają wstępu na teren obiektu drogą mailową. Osobom, które zakupiły uprzednio bilet wstępu na forum, Organizator zapewni zwrot środków. W przypadku takich ograniczeń decydować będzie kolejność zakupu biletu. 

Do zakupu tutaj.

---

Organizator:
Fundacja Liberté!
Partner Strategiczny:
Miasto Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń
Partnerzy:
European Liberal Forum, Friedrich-Naumann-Stiftung Für die Freiheit, Open Society Foundations, Google, Microsoft
Partner wspierający:
Press Glass, Orange, CD Projekt, Amazon, Ikea
Partnerzy merytoryczni:
Republikon Foundation, Visio Institut, Movimiento Liberale, Lithuanian Free Market Institute, Institute of Economics and Social Studies, Institute for Politics and Society, Movimento Liberal Social, Instytut Obywatelski, Fundacja Projekt: Polska, HEAL, Strategie 2050, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Res Publica Nowa, 4LIBERTY.EU, DELab, ThinkTank, European Climate Foundation, Łódzki Szlak Kobiet, Fundacja Wolności Gospodarczej, KOD, Inspiring Girls, Protest z Wykrzyknikiem, Kampania Przeciw Homofobii, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Spunk, Do dzieła
Partnerzy dialogu:
Atlas Network, Pfizer
Partnerzy wydawniczy:
Wydawnictwo Literackie, Copernicus Center Press
Partnerzy medialni:
Onet, Gazeta Wyborcza, Angora, TOK FM, Visegrad Insight, Książki. Magazyn do czytania, TOYA TV
Wydarzenie towarzyszące: Alt: Work
Organizatorzy: Inwedo, Bluerank, Hycom, BinarApps

„Forte-piano” czytane na antenie Programu 2 Polskiego Radia

Do piątku (03.09.2021 r.) Dwójka - Program 2 Polskiego Radia prezentuje eseje pianistki Ewy Pobłockiej. Zachęcamy zarówno do kupna „forte-piano”, jak i słuchania fragmentów podczas audycji „To się czyta latem” w godz. 11.00-11.10.

Książka do zakupu tutaj, odsłuch dostępny tu.