Szukaj
Opowiadając o domu czy rodzinie, nie szukałem pretekstu dla prywatnej autobiografii. Intymny pamiętnik wyglądałby inaczej. Tutaj jedynym kryterium jest Śląsk, a raczej jego osobiste doświadczenie.
Pogaduszki na czacie. Zabawna i pouczająca literatura, inspirowana nowymi, anonimowymi formami kontaktu.
Fińska odpowiedź na Henninga Mankella.
„Brigitte”
Kolejny po Henningu Mankellu i Stiegu Larssonie mistrz skandynawskiego kryminału.
Co robił Wokulski w Paryżu? Pił, bardzo dużo pił: szampana z Suzinem, mazagran i koniak. Co jeszcze robił Wokulski w Paryżu? Oddawał się rozpuście.
Historia Lindy, lalki stworzonej dla sprawiania przyjemności mężczyznom, która z całych sił starała się wyrwać spod władzy zainstalowanego w niej programu. Kobiety, która postanowiła odnaleźc szczęście, choćby przypadkowe i kruche.
Opowieść o świecie, w którym fantazja i humor wymknęły się spod wszelkiej kontroli.
Zaczarowane słowa i rzeczy, nazwy i nazwiska, piosenki i towary rynkowe, które za sprawą literackiej metafizyki przenoszą nas w coraz odleglejszy świat PRL-u.
Autobiografia autorki słynnych Muminków.
Od pretekstu do rodzinnej sagi, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy prowadzi nas poprzez miejsca i historie Gdańska, Żuław i Kaszub.
Śnienie było – obok podróżowania i pisania – jednym z najważniejszych zajęć w życiu Michela Leirisa.
Czy 30 lat po zakończeniu II wojny światowej łatwo odwołać z posterunku zapomnianego żołnierza?
Czy towiańczycy przygotowywali spisek, by zdyskredytować Mickiewicza w oczach Emigracji? W dwóch częściach książki autor odpowiada na to pytanie raz faktami, raz fikcją; raz jako historyk, raz jako pisarz.